Małkowski "Ciekawostki i anegdoty gdyńskie"

Gdynia na kartach
Kiezz
śledźbosman
śledźbosman
Posty: 114
Rejestracja: 20 sty 2014, 9:03
Lokalizacja: Gdynia

Małkowski "Ciekawostki i anegdoty gdyńskie"

Post autor: Kiezz » 09 kwie 2014, 14:18

Wydawnictwo: Maszoperia Literacka
Autor Kazimierz Małkowski
ISBN 978-83-62129-45-4
Liczba stron 164
Oprawa miękka
Format 11 x 18 cm
Rok wydania 2012

Kazimierz Małkowski, kronikarz i popularyzator dziejów "Miasta z morza" oraz długoletni przewodnik po Trójmieście i województwie pomorskim zaprasza, wespół z Maszoperią Literacką, na kolejną przygodę z Gdynią i humorem!

Pierwszy tomik moich Anegdot ukazał się 1 kwietnia 2011 roku, czyli w prima aprilis! 19 kwietnia w największym pomieszczeniu Muzeum Miasta Gdyni zebrało się prawie sto osób na tzw. promocji albo jak niektórzy mawiają "wodowaniu książki". Po uroczystych "mowach", wiele osób chciało otrzymać w książce dedykację. Każdemu musiałem wpisać coś osobistego - i oczywiście innego. W kolejce ustanowiło się kilkanaście osób, w tym również dwaj starsi panowie (...). Zniecierpliwili się staniem w kolejce po autograf i jeden z nich stwierdził: "On to już chyba ma sklerozę, bo tak długo się wpisuje", a drugi uzupełnił: "Nie. on chyba już dobrze nie widzi".

W jednej z gdyńskich podstawówek na zastępstwo przyszedł zakonnik, do którego uczeń zwrócił się tak jak do innych katechetów "proszę księdza". Ten zaś pouczył chłopca, żeby mówił do niego "proszę ojca". Na to chłopiec powiedział: "A to dobrze, mama się ucieszy, bo mówiła, że ty już nie wrócisz".
Załączniki
ciekawostki-i-anegdoty.jpgSponsor

Ta strona utrzymuje się między innymi z darowizn.
Jeżli widzisz ten tekst, ktòry blokuje nasze reklamy.
Proszę skorzystaj z Darowizny na prowadzenie tej strony.


ODPOWIEDZ